« Tagasi

Viljandimaa ettevõtjate mentorklubist

Põhja-Sakala valla ettevõtjad saavad kuni 20. jaanuarini kandideerida Viljandimaa mentorklubisse

Veebruaris stardib uue hooga mikro- ja väikeettevõtjaid innustada püüdev mentorklubi, mida veab Viljandimaa Arenduskeskus. Mentorklubi kujutab endast koolituste sarja. Mentorprogrammi projektijuht Kaja Lääts sõnab, et "Mentorklubi on ellu kutsutud selleks, et veel vähe tegutsenud ettevõtjad oleksid edaspidi oma tegevuses edukamad, enesekindlamad, teadlikumad ja rahulolevamad." Mentorprogramm sobib mikro- ja väikeettevõtjale, kes tahab astuda uuele tasemele, on motiveeritud ning valmis kohe panustama oma ettevõtluse arengusse. Koolitusel osalejad saavad võimaluse uudistada põnevaid ettevõtteid ning kohtuvad mentoritega, kelleks on juba pikemat aega tegutsenud ettevõtjad. Saadakse omavahel tuttavaks, õpitakse ning jagatakse mõtteid.

Mentorklubisse võivad kandideerida kuni kolm aastat tegutsenud ettevõtete juhid või omanikud ning nende seast valitakse välja mentiid ehk nõustatavad. Klubis osalemine on ettevõtjale tasuta! Koolitussarja rahastab Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond ning seda korraldab maakondlike arenduskeskuste võrgustikku kuuluv sihtasutus Viljandimaa Arenduskeskus. Koolitused kestavad veebruarist maini, hõlmates eesmärkide püstitamist, brändi loomist, müüki ja turundamist ning juhtimist. Mentorprogrammis saab osaleda Viljandimaalt kokku kuni 12 alustavat ettevõtjat, keda on toetamas 6 mentorit. Kui soovid mentorklubis osaleda, siis selleks täida ankeet ja saada see projektijuhile kaja.laats@viljandimaa.ee .

Kes on MENTII ehk alustav ettevõtja
  • Mentiil on võimalus kaardistada oma ettevõttega seotud väljakutsed ja probleemid ning esitada nende lühikirjeldus mentorile, saamaks mentoripoolset hinnangut ja suunavat abi probleemide lahendamiseks.
  • Mentiil on mentorklubis konkreetne mentor, kuid probleemi iseloomust lähtuvalt on mentiil võimalus pöörduda ükskõik millise mentorklubis tegutseva mentori poole.
  • Kõikide mentorilt saadud suunavate juhiste või lahenduste kasutamise otsustamine lasub täielikult mentiil, lõppotsuste tegemisel mentorid ei osale.

Kes on MENTOR

  • Mentori roll mentorklubis seisneb mentiide erinevate ettevõtlusega seotud probleemidele lahenduste leidmisele suunamises.
  • Mentor aitab mentiil püstitada eesmärke ning aitab mentiid eesmärkidele jõudmiseks vajalike lahenduste leidmisel ning vajalike "verstapostide" maha märkimisel.
  • Mentor analüüsib koos mentiiga viimase probleemipüstitusi ning vajadusel suunab mentiid järgmiste "verstapostide" saavutamisele.
  • Mentori poolt Mentiide probleemidele lahenduste leidmine on suunav, mentor ei tee mentii eest otsuseid.

Viljandimaa tänavused mentorid  on:

Kait Lukka – BHC AS, StartUp Viljandi MTÜ, Viljandi Lennukitehas MTÜ

Kristiina Sipelgas – Hopkid OÜ, Sipelgas Kuubis OÜ
Tiina Pitsenko – A.T. Epopõrandad OÜ, SA Viljandimaa Arenduskeskus
Sander Kütt – MK Loodusravi OÜ, Marsan Print OÜ
Karolina Lehtma – Layk Disain OÜ ja Layk Stuudiokohvik
Jaanus Kikas – Dropship Group OÜ

Mentorite kohta saad põhjalikumalt juurde lugeda SIIT.

Koolituste kuupäevad ja koolitajate info on leitav Viljandimaa Arenduskeskuse kodulehel.

Kandideerimiseks on vajalik täita ankeet, mis on leitav Viljandimaa Arenduskeskuse kodulehelt.

Mentorklubi kohta saab lugeda ka 10. jaanuaril ajalehes Sakala ilmunud artiklist,

Lisainfo ja küsimused:

Kaja Lääts
Mentorprogrammi Viljandimaa projektijuht
Viljandimaa Arenduskeskus
tel: +372 5788 0445
e-post: kaja.laats@viljandimaa.ee

SA Viljandimaa Arenduskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste (MAK) võrgustikku, kus töötab üle 130 spetsialisti ja konsultandi. Pakume nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele. Algatame ning viime ellu maakonnale olulisi projekte.