« Tagasi

Taotle ID-kaarti internetis ja hoiad kokku väärtuslikku aega

Sel suvel võttis politsei kasutusele uue e-keskkonna, kus Eesti kodanikud saavad kiirelt ja mugavalt taotleda korduvat ID-kaarti. Samuti saab uues keskkonnas taotleda ID-kaarti alaealisele lapsele, kellele ei ole varem dokumenti antud.

Suvisel ajal on dokumenditaotlejate hulk tavapärasest suurem, mistõttu soovitab politsei aja kokku hoidmiseks teha korduva ID-kaarti taotlus veebis.

Viljandi politseijaoskonna juht Künter Pedosk selgitas, et e-keskkonnas on enamik andmevälju inimese eest juba automaatselt täidetud, mis muudab taotlemise lihtsaks ja säästab aega. Taotlus on kergesti täidetav ka neile, kes iga päev arvutit ei kasuta. Selle esitamiseks tuleb teha ainult paar liigutust. E-keskkonda on võimalik kasutada lisaks arvutile ka telefonis või tahvelarvutis. Sisse logimiseks saab lisaks ID-kaardile kasutada ka mobiil ID-d või pangalinke.

E-taotluskeskkonna kaudu saab Eesti kodanik taotleda korduvat dokumenti, kui talle on varem välja antud kas Eesti kodaniku pass või ID-kaart. Alaealisele saab dokumenti taotleda juhul kui tema sünd on registreeritud Eesti rahvastikuregistris ning vähemalt ühele tema vanematest on varasemalt välja antud Eesti kodaniku pass või ID-kaart.

 

Vältimaks pikki järjekordi teenindustes saab dokumendi taotlemiseks või kättesaamiseks endale ka eelnevalt internetis teeninduse külastuseks aja broneerida. Broneeringuga külastaja jaoks sujub teenindus mugavamalt, kiiremini ja säästab hulga aega.

 

Nii teeninduse külastamise aja broneerimine kui korduva ID-kaarti taotluse saab teha PPA koduleheküljel www.politsei.ee.