« Tagasi

Maapäev 2017

Head inimesed Viljandimaa külades!

Eeloleval suvel (4.-6.augustil) võõrustab Kodukant Viljandimaa Vana-Võidus XII Eesti külade parlamendist ehk Maapäevast osavõtjaid.

Maapäev on külainimeste kokkusaamise koht, kus arutatakse maaelu muresid ja räägitakse rõõmudest. Hea tahtmise ja ettevalmistuse korral saadetakse sõnum ka seadusandjale. Tänavaastase kokkusaamise arutelu teemad on:

•             Ettevõtlik küla

•             Turvaline küla

•             Jätkusuutlik küla

•             Regionaalpoliitika

Inimesed teistest maakondadest moodustavad 15 delegatsiooni, kes saabuvad Vana-Võitu erinevaid teid pidi. Korraldustoimkond eesotsas Viljandimaa Kodukandiga loodab leida tarmukaid külakogukondi, kes sooviks oma külades võõrustada teistest maakondadest saabuvaid delegatsioone, neile oma kodukohta ja selle ehedat elu tutvustada ning eeltoodud teemadel üheskoos arutleda.

Selleks, et kõik hästi sujuks on paras aeg hakata ettevalmistusi tegema.

Kodukant Viljandimaa kutsub  kõiki huvilisi, kellel on soov külalisi oma kogukonnas vastu võtta,

kogunema 10.03.17 kell 15.30 Viljandisse, Vabaduse plats 4 II korruse saali.

Sellel kohtumisel kaardistatakse huvilised/kogukonnad ning omavaheliste arutelude käigus leitakse need 15 piirkonda, kuhu delegatsioonid suunduvad.

Järgnevad kohtumised, kus Eesti külaliikumine kodukandi koolitajate abil saame praktilisi teadmisi, kuidas külaliste vastuvõttu korraldada ning sisukaid vestlusi läbi viia.

Kokkusaamist korraldab  Viljandimaa Kodukant eesotsas Enn Sarvega, arutelusid aitab läbi viia Jaanika Toome Viljandimaa Arenduskeskusest

Kogunemise kava:

15.30 – 15.45

saabumine, kohv

15.45 – 17.30

külade ideed külaliste vastuvõtuks, teema valik

võimalikke piirkondade/reisimarsruutide moodustamine

Anna oma tulekust teada siin https://docs.google.com/ spreadsheets/d/1wiJr7k7DnNYXQ2gXACorZaA3wbtpHt4xjW25hkx2JIw/edit#gid=115053389

Vaata eelmiste Maapäeva kokkuvõtteid siit

https://kodukant.ee/maapaev/maapaev/toimunud-maapaevad-2015/