Laste vaimse tervise toetamise tasuta digilahendus

6.05.20

Eesti tervisetehnoloogia ettevõte Triumf Health on loonud 7–14-a lastele mõeldud mobiilse tervisemängu, mis pakub lastele psühholoogilist tuge ja aitab neil kriisisituatsioonis paremini hakkama saada. Tegemist on tasuta lahendusega, mis on kättesaadav nii eesti kui vene keeles vähemalt mai lõpuni.

Rohkem infot leiab ka Postimehe artiklist.

Kõik huvilised on oodatud virtuaalsele lahenduse ülevaatele, mis toimub neljapäeval, 7. mail kell 14 (ka järgmisse nädalasse on planeeritud vähemalt kaks 30-minutilist lahenduse ülevaadet).

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust (kadri@triumf.health või +37255610896).

Kutse ülevaatele:

Topic: Triumf Health (Open) lahenduse ülevaade
Time: May 7, 2020 at 14:00 (until 14:30) Estonian time
Join Zoom Meeting
Meeting ID: 716 7017 9067
Password: 179ZXC3qS9


Kadri Haljas
Triumf Health

Kasulikku

29.01.20

Hea suulise kõne oskus on eelduseks lugema ja kirjutama õppimisele. Kui lapsel on probleeme lugemise ja kirjutamisega, kannatab paratamatult ka toimetulek koolis. Seetõttu on tähtis lapse kõne arengu probleeme märgata ja lahendada juba eelkoolieas.

Innove Rajaleidja uued infovoldikud „Lapse kõne areng. 4–5aastane laps" ja „Lapse kõne areng. 6–7aastane laps" aitavad vanematel oma lapse kõne arengut toetada.

Vaata lähemalt SIIT.

----------

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) on koostanud nii eesti- kui ka venekeelse käsiraamatu „TEEKOND ERILISE LAPSE KÕRVAL" puudega ja erivajadustega laste ja noorte lähedastele.

Käsiraamat pakub lapse sünnist kuni täiseani ülevaadet toetustest ja teenustest nii sotsiaal-, haridus-, tervise kui tööelu valdkonnas ning jagab perede avameelseid kogemusi erilise lapse kasvatamisel.

e-materjalid on leitavad Eesti Puuetega Inimeste Koja koduleheküljel:

Paberkandjal käsiraamatuid aitab levitada ka Eesti suurim raamatukaupluste kett Apollo.
Erivajadustega laste lähedased saavad küsida nii eesti- kui ka venekeelset tasuta käsiraamatut 16-st Apollo raamatukauplusest, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Viljandis, Rakveres, Kohtla-Järvel ja Kuressaares.

   Raamatute arv on piiratud, seega tasuks raamatupoodi ette helistada ning küsida, kas soovitud materjali veel on.

Käsiraamatu lühitutvustus

Erivajadustega ja puudega laste lähedaste igapäevane mure on, kuidas orienteeruda teenuste ja toetuste rägastikus. Paralleelselt tuleb suhelda nii riigi, omavalitsuse, sotsiaal-, tervishoiu- kui haridussüsteemiga, samal ajal kasvatades suure hooldus- ja arengu toetamise vajadusega last. Vajalik info on küll kusagil olemas, kuid tervikpilti on raske ja väga ajakulukas ette saada, mistõttu ei jõua abivajajad sageli olemasoleva abini. Selle probleemi leevendamiseks andis EPIKoda välja käsiraamatu puudega laste vanematele.

Käsiraamat annab nõu just selles punktis, kus pere parasjagu on – kas siis esmasel toetuste taotlemisel, kooliminekul või täiskasvanuellu astumisel.

Käsiraamatu koostasid kahasse Eesti Puuetega Inimeste Koja peaspetsialist Helen Kask ja tegevjuht Anneli Habicht. Anneli vaimses seljakotis on 20 aastat raske puudega lapse kasvatamise kogemust.

Lisaküsimused epikoda@epikoda.ee või telefonil 661 6144.


 

-------------------------
Materjali väljaandja Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) on sõltumatu ja professionaalne puudevaldkonna poliitika ja ühiskonna arvamuse kujundaja. EPIKoja eesmärk on puuetega inimeste ja krooniliste haigete elukvaliteedi, ühiskonda kaasatuse ning eneseteostuse võimaluste tõstmine läbi huvikaitse ja koostöö. EPIKoda ühendab 48 puuetega inimeste ja krooniliste haigete organisatsiooni.

Lisainfo EPIKoja kodulehelt.

 

Toimetaja: ANGELA HÄRM