26.11.15

 

Klassiväline lugemine

 

1. klass

 

S. Väljal „Jussikese seitse sõpra"

E. Raud „Peep ja sõnad"

E. Raud „Sipsik"

Vennad Grimmid "Lumeeit"

H. C. Andersen "Pöial-Liisi"

J. Saar "Õhtujutud"

 

2. klass

 

M. Gahrton „Kaevame vanaema üles"

H. Karm „Joosep ootab jõuluvana"

H. Karm „Eesti jõulumuinasejutte"

K. Kass „Käru Kaarel"

H. Käo „Kui mind üldse olemas ei oleks"

H. Käo „Kusagil mujal"

A. Lindgren „Kaisa"

A. Lindgren „Lärmisepa tänava Lota"

I. Maran „Londiste õige nimega Vant"

S. Maršak „Kaksteist kuud"

E. Niit „Onu ööbiku ööpäev"

E. Niit „Triinu ja Taavi lood"

S. Olsson ja A. Jacobsson Sune lood

S. Pervik  - „Kollane autopõrnikas

A. Pervik „Mammutilaps ajab tuult taga"

A. Pervik „Kunksmoor"

A. Pervik  "Paula" sarjast 1 raamat

A. Pervik „Sookoll ja sisalik"

J. Rannap  „Nublu"

E. Raud „Karu maja"

E. Raud „Sipsik"

P. Raud  „Tobias ja 2 b"

A. Reinla „Pätu"

 

3. klass

 

Hans Christian Andersen  „ Vanad head muinasjutud"

Henno Käo  „ Noorpagana lood"

Annie N. G. Schmidt „ Viplala lood"

Andrus Kivirähk  „ Limpa ja mereröövlid"

Aino Pervik  „ Kollane autopõrnikas"

Andrus Kivirähk „ Sirli, Siim ja saladused"

Kristel Salu  „ Viljaküla Brita memuaarid"

Andrus Kivirähk „ Leiutajateküla Lotte"

Tove Jansson  „ Muumitroll"

Ole Lund Kirkegaard „ Kummi-Tarzan ja teised"

Kristiina Kass  „ Käru-Kaarel"

Ilmar Tomusk  „Tere, Volli"

Ira Lember „Prillmadu"

Eno Raud  „ Naksitrallid"

Astrid Lindgren  „ Vahtramäe Emili uued vembud"

Leelo Tungal „ Kristiina, see keskmine"

Kätlin  Vainola „ Ville"

 

4. klass

 

E. Raud „Kalevipoeg"

J. Rannap „Viimane valgesulg"

Mika Keränen „Varastatud oranž jalgratas"

E. Kästner „Veel üks Lotte"

A.Pervik „Arabella, mereröövli tütar"

E. Raud „Roostevaba mõõk"

K. Kass „Samueli võlupadi"

P. L. Travers „Mary Poppins"

A.Lindgren „Vahtramäe Emil" või „Meisterdetektiiv Blomkvist"

L. Sachar „Augud"

A. Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused"

 

5. klass

 

A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed" või „Röövlitütar Ronja"

J. Kross „Mardileib"

R. Roht „Jutte loomadest"

S. Rannamaa „Kadri. Kasuema"

E. Kippel „Meelis"

F. Molnar „Pal- tänava poisid"

C. Nöstlinger „Vahetuslaps"

L. F. Baum „Võlur Oz"

J. Soopan „Kõik poisid ei saa suureks"

H. Väli „Hundikäpp"

 

6. klass

 

R. Männis „Kiviküla kooli poisid"

E. Raud „Lugu lendavate taldrikutega"

M. Twain „ Tom Swyeri seiklused"

L. Lilleste „Inimröövid Internetis", „Murdvargus koolis" või „Narkodiilerite küüsis"

I. Tomusk „Lõpuaktus"

R. R. Tolkien „Kääbik"

J. Brezechawa „Pan Kleksi akadeemia"

A. Lindgren „Britt-Mari puistab südant"

A.Jacobsson, S. Olsson „Berti päevik"

J. Krüss „Timm Thaler e Müüdud naer"

 

7. klass

 

G. Durell „Minu pere ja muud loomad"

A. Vallik „Kuidas elad. Ann?" või „Mis teha , Ann?"

H. Nõu „Kuues sõrm"

E. Stein-Fisher „Esimest korda ja enamgi"

L. Tungal „Varesele valu"

D. Defoe „Robinson Crusoe "

O. Prussler „Krabat"

A. Marshall „Ma suudan hüpata üle lompide"

K. Reimus „Haldjatants"

D. Walbricker „ Kambalugu"

J. Parijõgi „Teraspoiss"

E. Bornhöhe „Tasuja"

 

8. klass

 

A. Kitzberg „Libahunt" või E. Vilde „Pisuhänd"

A.de Saint-Exupery „Väike prints"

A. Kivirähk „Rehepapp" või „Mees, kes teadis ussisõnu"

D. Leesalu „Mängult on päriselt"

E. Uus „Kuu külm kuma"

R. Vassel „Sukk ja saabas"

J. Tangsoo „Hanejaht"

A. Christie „Pansionaadi saladused" või A. C. Doyle „Baskerville'ide koer"

Kivirüüt „Okultismiklubi"

B.-K. Lõhmus „Imesid juhtub harva"

 

9. klass

 

S. Henno „Mina olin siin"

M. Karu „Nullpunkt"

A. H. Tammsaare „Kõrboja peremees"

P. Coelho „Alkeemik"

C. Bronte „Jane Eyre"

J. D. Salinger „Kuristik rukkis"

D.Leesalu „2 grammi hämaruseni"

F. Tuglase 1 novellikogu

J. Gaarder „Apelsinitüdruk"

L. Koidula „Säärane mulk"

T. Pratchett „Võlukunsti värav"

Toimetaja: HEILIKA RESSAR