6/6/17

 

Klassiväline lugemine

 

1. klass

 

S. Väljal „Jussikese seitse sõpra"

E. Raud „Peep ja sõnad"

E. Raud „Sipsik"

Vennad Grimmid "Lumeeit"

H. C. Andersen "Pöial-Liisi"

J. Saar "Õhtujutud"

 

2. klass

 

M. Gahrton „Kaevame vanaema üles"

H. Karm „Joosep ootab jõuluvana"

H. Karm „Eesti jõulumuinasejutte"

K. Kass „Käru Kaarel"

H. Käo „Kui mind üldse olemas ei oleks"

H. Käo „Kusagil mujal"

A. Lindgren „Kaisa"

A. Lindgren „Lärmisepa tänava Lota"

I. Maran „Londiste õige nimega Vant"

S. Maršak „Kaksteist kuud"

E. Niit „Onu ööbiku ööpäev"

E. Niit „Triinu ja Taavi lood"

S. Olsson ja A. Jacobsson Sune lood

S. Pervik  - „Kollane autopõrnikas

A. Pervik „Mammutilaps ajab tuult taga"

A. Pervik „Kunksmoor"

A. Pervik  "Paula" sarjast 1 raamat

A. Pervik „Sookoll ja sisalik"

J. Rannap  „Nublu"

E. Raud „Karu maja"

E. Raud „Sipsik"

P. Raud  „Tobias ja 2 b"

A. Reinla „Pätu"

 

3. klass

 

Hans Christian Andersen  „ Vanad head muinasjutud"

Henno Käo  „ Noorpagana lood"

Annie N. G. Schmidt „ Viplala lood"

Andrus Kivirähk  „ Limpa ja mereröövlid"

Aino Pervik  „ Kollane autopõrnikas"

Andrus Kivirähk „ Sirli, Siim ja saladused"

Kristel Salu  „ Viljaküla Brita memuaarid"

Andrus Kivirähk „ Leiutajateküla Lotte"

Tove Jansson  „ Muumitroll"

Ole Lund Kirkegaard „ Kummi-Tarzan ja teised"

Kristiina Kass  „ Käru-Kaarel"

Ilmar Tomusk  „Tere, Volli"

Ira Lember „Prillmadu"

Eno Raud  „ Naksitrallid"

Astrid Lindgren  „ Vahtramäe Emili uued vembud"

Leelo Tungal „ Kristiina, see keskmine"

Kätlin  Vainola „ Ville"

 

4. klass

Kõikidele kohustuslik E. Raua raamat „Kalevipoeg" 

Lisaks valida 3 raamatut järgmistest

Mika Keränen „Varastatud oranž jalgratas" või „Peidetud hõbedane aardelaegas"

E. Kästner „Veel üks Lotte"

A. Pervik „Arabella, mereröövli tütar"

E. Raud „Roostevaba mõõk"

K. Kass „Samueli võlupadi"

P. L. Travers „Mary Poppins"

A. Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist"

L. Sachar „Augud"

S. Laidla „Raamatukogunõid Rosaalie"

G. Oster „Õuduste kool"

K. Kass „Õpetaja Kusti kummitab"

 

5. klass

Üks nendest raamatutest on kõikidele kohustuslik - A. Lindgren „Vennad Lõvisüdamed" või „Röövlitütar Ronja" 

Lisaks valida 3 raamatut järgmistest

J. Kross „Mardileib"

R. Roht „Jutte loomadest"

S. Rannamaa „Kadri. Kasuema"

E. Kippel „Meelis"

F. Molnar „Pal- tänava poisid"

C. Nöstlinger „Vahetuslaps"

L. F. Baum „Võlur Oz"

J. Soopan „Kõik poisid ei saa suureks"

H. Väli „Hundikäpp"

R.Reinaus „Detektiiv Triibik loomaaias"

M.Keränen „Küttepuuvargad" või „Professor Must" 

I.Tomusk „Digipöörane kool" või „Kriminaalne koolipapa: 5a kriminalistid"

 

6.klass

Kõikidele kohustuslik R. Männis „Kiviküla kooli poisid"

Lisaks valida 3 raamatut järgmistest

E. Raud „Lugu lendavate taldrikutega"

M. Twain „ Tom Swyeri seiklused"

L. Lilleste „Inimröövid Internetis", „Murdvargus koolis" või „Narkodiilerite küüsis"

D. Leesalu „Mahajäetud maja"

I. Tomusk „Lõpuaktus"

R. R. Tolkien „Kääbik"

J. Brezechawa „Pan Kleksi akadeemia"

A. Lindgren „Britt-Mari puistab südant"

A.Jacobsson, S. Olsson   - Berti lood / 1 raamat sarjast/

J. Krüss „Timm Thaler e Müüdud naer"

M. Gripe „Elvis Karlsson"

I.Tomusk „ Algaja ajaränduri seiklused" või „Seiklused paralleelmaailmas"

R. Reinaus  „Kuidas mu isa endale uue naise sai"

 

7. klass

Üks nendest raamatutest on kõikidele kohustuslik„Kuidas elad. Ann?" või „Mis teha , Ann?"

Lisaks valida 3 raamatut järgmistest

H. Nõu „Kuues sõrm"

E. Stein-Fisher „Esimest korda ja enamgi"

L. Tungal „Varesele valu"

D. Defoe „Robinson Crusoe "

O. Prussler „Krabat"

A. Marshall „Ma suudan hüpata üle lompide"

K. Reimus „Haldjatants"

D. Walbricker „ Kambalugu"

J. Parijõgi „Teraspoiss"

G. Durell „Minu pere ja muud loomad"

E. Bornhöhe „Tasuja"

B.Lebert „Crazy"

 

8. klass

 

Üks nendest raamatutest on kõikidele kohustuslik - A. Kitzberg „Libahunt" või E. Vilde „Pisuhänd" 

Üks nendest raamatutest on kõikidele kohustuslik - A. Kivirähk „Rehepapp" või  „Mees, kes teadis ussisõnu"- üks neist kohustuslik kõigile

Lisaks valida kaks raamatut järgmistest

D. Leesalu „Mängult on päriselt"

E. Uus „Kuu külm kuma"

R. Vassel „Sukk ja saabas"

J. Tangsoo „Hanejaht"

A. Christie „Mõrv Idaekspressis" , „Paddington 16.50"  „Pansionaadi saladused" või A. C. Doyle „Etüüd punases",  „Baskerville'ide koer

K. Kivirüüt „Okultismiklubi"

B.-K. Lõhmus „Imesid juhtub harva"

A.de Saint-Exupery „Väike prints"

S. Olsson, A. Jakobson „Emanuel"

H. Cross „Minu armastuse suvi"

E. Sepp „Vabandust, aga mis asja?"

 

9. klass

Kõikidele kohustuslik A. H. Tammsaare „Kõrboja peremees"

Lisaks valida 3 raamatut järgmistest

S. Henno „Mina olin siin"

M. Karu „Nullpunkt"

P. Coelho „Alkeemik"

C. Bronte „Jane Eyre"

J. D. Salinger „Kuristik rukkis"

D.Leesalu „2 grammi hämaruseni"

F. Tuglase „Popi ja Huhuu"

J. Gaarder „Apelsinitüdruk"

E. M. Remarque „Läänerindel muutusteta"

 

 

Author: HEILIKA RESSAR